Субота, 17.04.2021, 18:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Костопільська ЦСПШБ

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 139
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Сторінка 5. 100 книжок - від Сергія Козака

Базилевський В. Евтерпа в снігах : поезія / В. Базилевський. – К:.  Український письменник, 2020. - 296 с.

«Евтерпа в снігах» – сповідь поета, який вступив у зимову пору життя. Якщо пристати на відому сентенцію: поезія – чиста правда душі, то це саме той випадок. Нова книга – підсумок публікацій у «Літературній Україні», «Українській літературознавчій газеті», часописах «Київ» та «Дзвін».
Горбань М. Слово і діло государеве / М. Горбань. – К.: «Ярославів Вал», 2009. – 236 с.

Одні з найжахливіших сторінок давнього минулого малюють справи страшної на всю Росію XVIII віку Тайної Канцелярії. Що ж таке була Тайна Канцелярія, що вона робила, чому її так боялись, які стосунки мала вона до України — на ці та інші питання дає відповідь книга, видана 1930 року, а потім надовго заборонена і забута з бажання стерти з людської пам'яті знання — своєрідний оберіг проти підступу, зради, смертельної небезпеки.Слабошпицький, М. Веньямін літературної сім'ї : Олекса Влизько та інші, ревю / М. Слабошпицький. – К. : Ярославів Вал, 2008. – 288 с. 

Прихід Олекси у поезію був тріумфальним. Його назвали надією української літератури, українським рембо, українським Кіплінгом. Він був романтиком, мандрівником, містифікатором, футуристом. У вірші «Дев’ята симфонія» він виразив свою трагічну спорідненість із Бетховеном, оскільки від тринадцяти літ втратив слух. Його розстріляли в двадцять шість…Федорчук Я. П. Волинянин.  – К.: Вид. центр «Просвіта», 2007. – Кн. 1.: Дитинство і юність. – 176 с.

Ця – оповідь про обпалені війною, нацистським концтабором, післявоєнним лихоліттям дитинство й юність одного з наших сучасників. Його життєва доля – це доля покоління, яке зазнавши надто складних випробувань , перебороло їх із честю, здобуло згодом освіту, досягло певних висот, яскраво впливаючи нині на хід суспільного та державницького розвитку України. Для широкого кола читачів.

 


Пілецький В.Ю. Рапорт Вітольда /Вітольд Пілецький /Переклад з польської М. С. Гутора, Ю. П. Фещин. – 2016. – 214 с.

Чи могла людина добровільно піти в концентраційний табір смерті Аушвіц Біркенау, аби зібрати інформацію та організувати там польський рух опору, успішно виконати завдання і втекти звідти? Чи могла ця людина бути одним з учасників Варшавського повстання, пережити німецьке ув’язнення, з патріотичних переконань відмовитись від порятунку еміграцією, зрештою, бути заарештованою польською комуністичною поліцією за звинуваченням у шпигунстві і розстріляною у 1948 році? Так, могла. І ця людина – Вітольд Пілецький. Драматичнішою за його біографію може бути тільки оповідь від першої особи. Ось вона…
Barka V. Der gelbe Fürst / V. Barka ; übersetzt von M. Ostheim-Dzerowycz. — Kyjiw : Jaroslawiw Wal, 2009. — 326p.

Роман "Жовтий князь". Автор розкриває одну з найстрашніших сторінок в історії українського народу і розповідає про голодомор 1933 року, який йому довелося пережити.

Славутич, Я. Дослідження та статті : Розстріляна муза. Меч і перо. Українська література на Заході / Я.  Славутич. — Едмонтон : Славута, 2006. — 504, 484 с.

Перед вами нове видання "Дослідження та статті" відомого письменника, видатного вченого, літературознавця і мовознавця, професора-емерита Альбертського університету в Канаді, доктора Яра Славутича, що недавно вийшла в Едмонтоні у видавництві "Славута", 2006 року. Книга складається з двох частин. До першої з них входять книги "Розстріляна муза" (Детройт, 1955; Київ, 1922), "Меч і перо" (Київ, 1922) та "Додатки" - усього 504 с. Друга має обсяг 484 с. і включає в себе дослідження, огляди, лекції, нариси, есе, рецензії та інші матеріали. Ця частина внутрішньо поділяється на два розділи: літературознавчий, який відкривається статтею "Суспільно-релігійні мотиви в ранній українсько-канадській прозі", та мовознавчий, що починається "Запропонованими змінами у "Правописному словнику Г.Голоскевича".Ягелло Й. Кава з кардамоном  / Й. Ягелло, пер. З пол..Б. Антоняк . – Львів : Урбіно, 2016. – 240 с.

Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється. Її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню... Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають усі хатні обов'язки. А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого вона вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми... Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У її домі дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з'ясувати пов'язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила... За пригодами Лінки читачі стежать затамувавши подих. Та відірвавшись від чудової книжки, чому б не спробувати зварити й собі каву з кардамоном.


Дончик В. З віків і на віки [Текст] / В. Дончик. – К. : Наук. думка, 2018. – 1022 с.

 «З віків і на віки» — так визначив у заголовку книжки її автор, академік НАН України Віталій Дончик, шлях і перспективи українського художнього слова в його історичному розвитку. Розглядуваний тут літературний процес другої половини XX та початку XXI століття постає невіддільною спадкоємною ланкою на цьому тисячолітньому шляху. Тяглість, роль національних традицій і цінностей, історична пам’ять — домінантні мотиви літературознавчих, етнокультурних, а часто й актуальних політико-ідеологічних міркувань та узагальнень ученого. Видання не має монографічної побудови, автор шукає засоби поєднання наукового дискурсу й вільного літературно-критичного «неохололого» осмислення матеріалу: у вибраному з його доробку різних часів, крім більших і менших літературознавчих розвідок, і політична полеміка, діалоги та інтерв’ю, нотатки і коментарі, чимало спогадів, біографічні й автобіографічні штрихи та деталі, ексклюзиви тощо. За жанровим розмаїттям книжки — широка портретна панорама українського письменства, цілісний розгляд як різноскладового літературного процесу, так і багатьох, пов’язаних із ним, наболілих духовних проблем України на зламі епох.


Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, 1926—2001: Сторінки історії, 75 / відпов. ред. та упоряд. О. В. Мишанич. — К.: Наук., думка, 2003. — 589 с.

У книзі висвітлюється історія Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України впродовж його 75-річного існування — з 1926 до 2001 р. Значну увагу приділено Львівському відділенню Інституту літератури, роботі відділу рукописів і текстології, журналу "Слово і час”. Подано спогади вітчизняних та зарубіжних науковців про історію Інституту та його співробітників. Розрахована на істориків науки, літературознавців і широке коло читачів.


Дімаров А. Вершини : повість / А. Дімаров. – К.: Рад. письменник, 1986. – 191 с.

Відомий український радянський прозаїк цього разу виступив з повістю про альпініста і геолога незвичайної долі — Анатолія Скригітіля, який в екстремальних життєвих умовах проявив велику мужність і самовладання, повторивши, власне, подвиг Мересьєва.

Твір цей — автобіографічний, має подвійний сюжет. Автор в ньому — друга дійова особа.
Богуславець Л. Від Находки до Чернівців : враження з подорожі / Леся Богуславець. – Мельборн : Байда, 1988. – 190 с.

Чи буває в житті, щоб мрія дійсністю стала, втілилась в життя?! Мріяла я поїхати на батьківщину, але хотіла добиратись до неї через північ і південь, щоб по дорозі  побачити інші республіки. І поїхала на Україну, і це була незабутня подорож. А мрія так і зосталась… Здавалось, зірку з неба легше зняти, ніж її здійснити.
Гальченко С. Скарби літературних архівів / Сергій Гальченко ; під ред. М. Г. Жулинського. - К. : Атопол, 2012. -  448 с.

«Скарби літературних архівів» – результат своїх багаторічних пошуків.  Науковець оприлюднював свої знахідки в публікаціях, озвучував їх на українському радіо, за що був удостоєний премії ім. І. Франка Держкомтелерадіо України.

Пошуки  Сергія Анастасійовича не обмежувалися лише територією України: його археографічні експедиції сягали далекого Заполяр’я, де пощастило віднайти рукописи Остапа Вишні та інших репресованих українських письменників, але й до Сполучених Штатів Америки, Канади, звідки він привіз унікальні рукописи, документи українських письменників і діячів науки та мистецтва.

На сторінках видання вміщено матеріали, пов’язані з іменами Т. Шевченка, Д. Антоновича, В. Винниченка, П.Тичини, В. Сосюри, О. Вишні, М. Хвильового, І. Багряного, М. Куліша, Є. Маланюка, П. Одарченка, Г. Епіка.


 Григоренко П. Спогади / П. Григоренко, перекл. Д. Кисциця. – Детройт : «Українські вісті», 1984. – 745 с.

 Ця книга є першою спробою цілісно представити українському читачеві постать Петра Григоренка – генерала Радянської армії, видатного правозахистника, публіциста, члена-засновника Московської та Української гельсінської груп – як одного з найактивніших та найпослідовніших борців за громадянські та національні права та свободи в СРСР у другій половині ХХ століття.

У книзі зібрано статті й спогади про Генерала його сучасників і співробітників, маловідомі публіцистичні праці та спогади П. Григоренка, що знайомлять нас не лише з епохою, в якій жив Генерал, а й із еволюцією поглядів щирого комуніста – від критики Комуністичної партії до відкритої боротьби з тоталітарною владою, до борця за Українську незалежну державу. Петро Григоренко у своїх творах постає перед очима читача військовим стратегом і гострим безкомпромісним публіцистом, точним мемуаристом і природженим правдошукачем, вірним товаришем і мужнім захистником всіх пригноблених та поневолених, філософом і борцем. 


 Пилипенко С.В. Тисячі в одиницях : вибр. оповідання і байки / С.Пилипенко. – Київ : Київ – Париж – Дакар, 2018. – 345 с. : іл.

Сергій Пилипенко – письменник, громадський діяч 1920-х років, засновник і керівник спілки селянських письменників «Плуг». Його репресували як «ворога народу» у 1933 р. і з того часу творчість була повністю вилучена з української літератури. Тільки під час «відлиги», 1963 р., вперше вийшла збірка «Байки та оповідання» завдяки героїчним зусиллям сестри Сергія, Людмили Пилипенко, яка перед цим добилася реабілітації брата…

Ця книга видана для ознайомлення сучасного читача з творчістю несправедливо забутого талановитого українського письменника – Сергія Пилипенка. Без нього ми б ніколи не знали про цілу ланку геніальних українських авторів, які завдяки йому з’явились в українській літературі у 20-х рр. ХХ ст. і творчість яких по цей час є золотою скарбницею України. 


Кушнір Б. Блондинка для олігарха : роман / Б. Кушнір. – К. : Ярославів Вал, 2021. – 264 с.

На конкурсі дівочої краси власникові оборонного концерну впала в око зваблива блондинка. Цей багатій гадав, що весь світ лежить біля його ніг, що все можна купити за гроші, однак життя піднесло жорстокий урок. Підступна красуня несподівано опинилася в епіцентрі бурхливих подій і розпочала свою гру. Вона — офіцер російської спеціальної розвідки, неймовірно законспірованої й засекреченої, яка спеціалізується на державних переворотах, змінах президентів, урядів та влади. Хто її зупинить?Базилевський В. Талант і талан : есеї, статті, інтерв’ю, діалоги / В. Базилевський. – К.: Український письменник, 2021. – 868 с.

«Талант і талан» - підсумкова книжка відомого поета, літературного критика, публіциста, Шевченківського лауреата Володимири Базилевського. ЇЇ склали найрезонансніші есеї автора, його статті, інтерв’ю і діалоги останніх років. Книга має чотири розділи й охоплює широке коло питань : морально-етичну проблематику, пов’язану із становленням української державності, анатомія тенденцій і зрушень, що відбулися і відбуваються в літературі, роздуми над творами славнозвісних і призабутих письменників – від Монтеня та правнука останнього гетьмана України О. К. Толстого до Стуса, Ліни Костенко та інших видатних сучасників. Залучення в обіг філософської лектури, афористичність письма, полемічний запал, яскрава стилістика – з промовистих чеснот цієї змістовної праці, корисної для культуролога і письменника, історика, історика і філолога, учителя і студента.


349-й, і Останній рік Росії в Україні : художньо-публіцистичний збірник / упоряд. Ф. А. Сухоніс . – Палогра : «Бористен», 2004. - 241 с.

Віками московити у будь-який спосіб прагнули накинути нашому українському народу на шию ярмо. Скільки крові пролито в обороні наших прав і волі у боротьбі з північними зайдами.

Реєстр усього Війська Запорізького після Зборівського договору з королем польським Яном Казиміром складеним 1649 року, жовтня 16 дня й виданий по достеменному виданню О. М. Бодянським. – К. : МСП «Козаки», 1994. – 196 с.

«Реєстр» — справжній документ, що визначає число полків, які на той час були в Україні. В книзі подається перелік усіх прізвищ козаків Війська Запорозького.
Ставнича О. Література – міф – суспільство: концептуалізація соціального міфу у прозі 1990—2000-х років / О. Ставнича. – К. : Наук. Думка, 2017. – 373 с.

У монографії розглянуто питання взаємодії художньої літератури і суспільної ідеології, зокрема специфіку створення і функціонування соціальних міфів у повістях і романах періоду 1990 — початку 2000-х років. У фокусі дослідження перебуває розмаїтий масив соціально заангажованої прози пострадянського періоду, аналіз якої здійснено крізь призму моделюючої концептосфери. Особливу увагу приділено теоретичним аспектам інтерпретації феномену соціальної міфології, семантико-текстуальним механізмам творення їх дієвості, докладно розглянуто політизовані міфи державництва, популізму, окциденталізму, революційний і національний міфи, а також міфологізовані уявлення буттєвоосмислювального характеру (Чорнобильський міф, глобальний і національний Апокаліпсис, соціальна атомізація, девальвація цінностей, міф «красивого життя»). В цілому книжка презентує систематизоване та узагальнене осмислення ідейних і стилістичних особливостей побутування соціальних міфів у сучасній українській прозі.


Дукина Н. На добрий спомин … Повість про батька / Н. Дукина. – Харків : «Березіль», 2002. – 591 с.

Дукина Н.М. - донька загиблого й незаслужено забутого українського письменника Дукина Миколи Володимировича (1905-1943), який належав до літературного угрупування "Плуг". М. Дукин репресований навесні 1938 р. Помер у засланні. Реабілітований 1957 р. Близько 40 років донька письменника намагається вшанувати його пам'ять. У 60-ті рр. вона написала "Повість про батька", яку брали до друку чотири республіканські журнали, але потім повертали з різних міркувань.

Нині авторка підготувала до друку другий, розширений варіант, що пропонується читачеві - "На добрий спомин".

Книга ця багатомірна. Життя М. Дукина переплітається із долями багатьох людей, з долями його товаришів-письменників: І. Багряного, М. Куліша, С. Пилипенка, С. Божка, М. Хвильового, та ін. Мемуарна лінія проходить на етнографічному та історичному тлі. Авторка зібрала, упорядкувала й осмислила багато різноманітних документів, маловідомих фактів, листів.

Книга буде цікавою для широкого загалу і, насамперед, для шкільних та вузівських викладачів історії України, української мови й літератури.

На обкладинці книги зібражено шматочок рушника, вишитого потайки Миколою Дукиним у тюрмі. Фотоматеріали - з домашнього архіву Дукиних та інших джерел.


Зимові історії для дітей : твори українських письменників / упоряд. М. Чайка.  – Львів : Свічадо, 2011. – 132 с.

 Герої цих оповідань – звичайні діти, їхні братики і сестрички, Ангелики, батьки, а також іграшки, котики, песики, навіть павуки. У святий час Божого Різдва з ними трапляються дивовижні і несподівані пригоди. Та кожна історія цієї книжки має добре, майже чудесне закінчення, адже кожен, хто переживає в серці Різдво, сповнюється великої радості і дарує її іншим. Для молодших школяриків, їхніх батьків, дідусів і бабусь.
Іваничук Р. Благослови душе моя Господа… : Щоденникові записи, спогади і роздуми / Р. Іваничук . – Львів : «Просвіта», 1993. – 269 с.

У сконденсованій, оригінальній формі автор подає цільну, жорстоку й прекрасну водночас картину буття свого покоління, його національного й політичного прозріння, його трагедій і тріумфів, змагань до незалежності й державності України,

Митець і влада — одна з тем, що озиваються в книзі через відверте, чесне й самокритичне ставлення як до себе самого — так і до оточення, в якому творить і працює автор.

Новий твір Р. Іваничука — це також своєрідна спроба — і поки що, здається, перша — через власний досвід і щоденні спостереження в літературно-публіцистичній формі відтворити діяльність українського парламенту, цікаві постаті політичних, громадських і культурних діячів початку 90-х років.


Пошук


Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-FiЩо таке віртуальна довідка?

Корисні посиланняСайт Звіздівської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мащанської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мирненської публічно-шкільної бібліотеки

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz