Субота, 17.04.2021, 19:07
Вітаю Вас Гість | RSS

Костопільська ЦСПШБ

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 139
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Сторінка 4. 100 книжок - від Сергія Козака

Жиленко І. В. Вибране : поезії / І. В. Жиленко. – К.: Дніпро, 1990. – 334 с.

З часу дебютної книжки «Соло на сольфі» й донині – ось уже двадцять п’ять літ – творчість відомої української поетеси перебуває в центрі читацької уваги та літературно –критично досліджень. Предметність і багатобарвність манери письма, буяння ліричної стихії, вміння передати словом найтонші душевні порухи, сміливість у експерименті з образом – особливості віршів Ірини Жиленко. До збірки ввійшли вибрані поезії авторки.Тельнюк С.В. Молодий я, молодий... : поетичний світ Павла Тичнини / С. В. Тельнюк. – К.: Дніпро,1990. – 422 с.

Книжка містить багато цікавих спостережень над поетичним світом видатного майстра української літератури Павла Григоровича Тичини (1891-1967). В ній розкривається не одна таємниця творчої біографії поета, його літературного і мистецького оточення, робляться спроби віднайти глибинно-змістові перегуки з філософією і поезією В. Соловйова, О. Блока, В. Брюсова, в галузі форми – з мистецькими принципами М. Рейнгарта, Леся Курбаса. Окремі сторінки присвячені стосункам П. Тичини з О. Олесем, М. Вороним, В. Винниченком, М. Семенком.Франко І. Зібрання творів у п’ятдесяти томах / І. Франко; ред. Є. П. Кирилюк. — К.: Наукова думка, 1976—1986. -

Зібрання творів Івана Франка, які було видано за радянських часів під егідою Академії Наук Української РСР в Києві видавництвом «Наукова думка» у період з 1976 року по 1986 рік. До речі, в незалежній Україні вийшли додаткові 51–54 томи та окремий том купюр (Київ: Наукова думка, 2008–2011). У додатковому томі купюр були надруковані вилучені в радянські часи (переважно з ідеологічних міркувань) шматки текстів у Зібранні творів у п'ятдесяти томах І. Франка і було подано наукові коментарі до купюр. У передмові з'ясовано характер та ймовірні причини вилучень. Тому фактично станом на сьогодні найбільш повне надруковане Зібрання творів Івана Франка вже складається з 54-х томів ( 57 книг). Багатогранний письменник, учений і громадсько-політичний діяч, Франко щасливо поєднав у своєму психотипі допитливий інтелект мислителя з проникливою інтуїцією митця, фантазію поета зі спостережливістю журналіста,селянську працьовитість з глибокими рефлексіями інтелігента.  Упродовж своєї більш ніж 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник і перекладач, літературний критик і публіцист, науковець та філософ.

Його творчий доробок, писаний українською (закономірно – переважна більшість текстів), німецькою, польською, російською, болгарською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Тобто насправді навіть найповніше досі Зібрання творів Івана Франка у 54 томах (57 книгах) обіймає лише приблизно половину його спадщини.

Важко віддати перевагу Франкові-письменникові чи Франкові-вченому: адже це нероздільні іпостасі цілісної геніальної творчої особистості. Саме тому Франко завжди залишавсяпоетом у науці(вносячи свій гарячий темперамент та багату фантазію у власні наукові дослідження) тавченим у поезії(ретельно студіюючи джерела свого поетичного натхнення, ґрунтовно вивчаючи секрети «творчого ремесла»), а між різними ділянками його творчості існує тісний, нерозривний взаємозв’язок.

Т. 31 : Літературно-критичні праці (1897—1899) / Ред.  Г. Д. Вервес, О. Н. Мороз. — К.: Наук. думка, 1981. — 595 с.

Т. 32 : Літературно-критичні праці (1899—1901) / Ред. Б. А. Деркач. — К.: Наук. думка, 1981. — 518 с.

Т. 36 : Літературно-критичні праці (1905—1906) / Ред.  М. Д. Бернштейн. — К.: Наук. думка, 1982. — 487 с.

Т. 38 : Літературно-критичні праці (1896—1911) / Ред.  М. Т. Яценко. — К.: Наук. думка, 1983. — 619 с.

Т. 42 : Фольклористичні праці / Ред.  О. I. Дей. — К.: Наук. думка, 1984. — 598 с.


Вільде І. Сестри Річинські : роман в 2 - х кн. / І. Вільде. -  К.: Дніпро, 1977. - 

Кн. 1 . – 495 с.

Кн. 2. – 687 с.

Твір, за який авторка отримала Шевченківську премію 1965 року, став головним у її творчості і залишив нам епічне полотно України початку ХХ століття.

Життя осиротілих дочок панотця Річинського цілком залежить від обставин – їх кидає з табору польських повстанців до лав борців за радянську України, і з буржуазного провінційного середовища до просвітянської інтелігенції. Проте які б історичні зміни не відбувалися навкруги, жінка все одно залишається жінкою і прагне кохання, родинного щастя, дітей... Мабуть, в тому і полягає причина популярності роману, що за картинами класової боротьби, без яких його не допустили б до друку, ми бачимо справжні долі людей, правдиве життя тогочасної України.


Жулинський М. Г. Духовна спрага по втраченій Батьківщині / М. Г. Жулинський. - К. : Видавничий дім "KM Aкадемія", 2002. – 65 с.

На суд читача представлено дві статті відомого українського вченого Миколи Жулинського, в яких, незважаючи на зовнішню відмінність, виразно простежується потужна думка-ідея : повернення до замулених джерел національної ідеї, української державності, нашої історії та культури.Яворівський В. О.І засурмив янгол...: В 3 т. - К.: Глобус, 1993. - Т. І: Публіцистика, новели, роман. / Передм. С. С. Гречанюка; Художник О. В. Коваль. - 320 с.

Перший том автора складають: публіцистика останніх років, новели, роман «Автопортрет з уяви» про життя та творчість відомої художниці Катерини Білокур.

 Яворівський В. О.І засурмив янгол...: В 3 т. - К.: Глобус, 1993. - Т.2 : Повість, роман/ Худож. О. В.Коваль. – 334с.

Другий том  творів відомого українського письменника складають: новели, повість «А яблука падають…» і роман «Оглянся з осені». Творам притаманні документальна основа, образне слово, почуття синівської любові до України.

 Яворівський В. О.І засурмив янгол...: В 3 т. - К.: Глобус, 1993. - Т.3 : Повість, роман/ Худож. О. В.Коваль. – 317с.

До третього тому увійшла повість «Вічні Кортеліси» - про трагічну долю волинського села, спаленого й розстріляного недолюдками в минулій війні – та роман «Марія з полином у кінці століття» - про драматичні події в чорнобильській зоні.

Федорів Р. Отчий світильник. роман /Роман Федорів . - Львів Каменяр ,1976. -  504 с., іл.

Роман переносить читача у ХІІ ст. — складну епоху міжкнязівських чвар, соціальних вибухів. У творі живуть і діють патріоти своєї землі — ремісники, смерди. Митці, котрі борються за єдність і могутність староруських земель, розуміють небезпеку, що нависла над Руссю з боку половецького стану. Ілюстрації на окремих аркушах.Феденко С. Розлука: спогади з другої світової війни/ Степан Феденко .- Київ : Смолоскип, 1996 . – 536 с.

Автор цих страшних спогадів навесні 1944 року, сімнатцятилітнім юнаком, разом зі своїм батьком, був заарештований гітлерівцями і пройшов пекло німецьких тюрем і концтаборів, зокрема Дахау. Саме про це, у всіх страшних подробицях, і розповідається в цій книзі.

"Особливого трагізму сповнені сторінки, що розкривають загарбницьку, винищувальну політику як Німеччини, так і Радянського Союзу щодо української нації та висвітлюють боротьбу в’язнів-українців за право зберегти свою національність”, – читаємо в анотації до книги. Також у спогадах С. Феденка знаходимо відомості про власну родину, рідне село і довколишні терени, земляків.


Грушевський М. Хто такі українці і чого вони хочуть /  М. Грушевський. - Товариство "Знання" України. – К.: Т-во "Знання" України, 1991. – 240 с.

До написання за такою темою М.Грушевського спонукало ознайомлення із запитами, що надходили до Інформаційного бюро Центральної Ради. Відчувалася велика потреба, навіть у свідомих українців, більше знати про походження та історію свого народу, краще усвідомлювати, які вимоги вони мають відстоювати саме як українці.Скрипник Л. Г.Власні імена людей : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська . – Київ: Наукова думка, 1986. – 308с. : іл.

У словнику подаються офіційні імена, уживані в Україні, та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичних творів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. Для філологів, працівників преси, загсів, паспортних столів, для всіх, хто цікавиться походженням власних імен. Словник стане у пригоді молодим батькам.
Стрілецька Голгофа : спроба антології/Упоряд. Т. Ю.Салига. – Львів: Каменяр, 1992. – 399с.

«Стрілецька Голгофа» – спроба антології, ініційована проф. Тарасом Салигою та видана 20 років тому, в 1992, стала подією в літературному житті Львова і України в цілому, бо повідала, може, вперше так широко про той громадсько-політичний та мілітарний вибух передових кіл української суспільності, особливо на теренах Заходу України, у здобутті незалежності і відновленні української державності, який згодом активно охопив Центральну Україну та весь Схід.

Історія України. – К.: Т-во»Знання» України, 1992. – 224с.

Іваненко О. Марія : роман/Оксана Іваненко. – К.: Дніпро, 1977. – 473с.

«Марія» — роман про життя видатної української письменниці — Марка Вовчка — Марії Олександрівни Маркович. Зі сторінок книжки постає доля незвичайної жінки шістдесятих років минулого сторіччя, її дружба з передовими людьми того часу: Т. Шевченком, О. Герценом, І. Тургенєвим, М. Добролюбовим, Д. Писарєвим та ін., її блискучий успіх у літературі, складна особиста доля, трагічне кохання. Разом з героїнею роману ви побуваєте у Росії, на Україні, побачите Італію, Париж середини XIX сторіччя.
Чорногуз О. Ф. Вавілон на Гудзоні : сатирико-публіцистичний роман/ О. Ф. Чорногуз. – К.: Дніпро, 1988. -952 с.

 Автор цього твору — відомий український письменник-гуморист. Свої враження від перебування у США відтворив у формі публіцистичного роману, характерною особливістю його є властива художній манері письменника тонка іронія, що часом переходить у гострий сарказм. У романі в гумористичному ключі відображено яскраві картини сьогочасного життя Америки, її складні соціальні проблеми, передано різні вияви так званого американського способу життя.

Хвильовий М. Оповідання/М. Хвильовий. – К. : Просвіта, 1993. – 78с.

Огієнко І. Українська культура : коротка історія культур. життя укр. народа : курс, читаний в укр. нар. ун-ті / Іван Огієнко. — Київ : Вид-во Книгарні Є. Череповського, 1918. – 272с.

Улітку 1918 український вчений, митрополит, політичний, громадський і церковний діяч Іван Огієнко виступив засновником і став першим ректором Кам'янець-Подільського державного українського університету, в якому пізніше почав читати курс лекцій "Українська культура”. Саме за цими лекціями і видана ця книга. У ній містяться матеріали на тему культури давньої України, видання доповнене тематичними ілюстраціями, прикладами московського скорописного письма тощо.Слабошпицький М. З присмерикового дзеркала. Те, чого ви не прочитаэте в історії літератури : спогади / М. Слабошпицький. – К. : Ярославів Вал, 2020. – 664 с.

Ця книжка про згадки знаних людей. Про те, якими вони хотіли бути, якими були, і якими здавалися довірливому загалові. І про те, якими згадуються авторові, який з більшістю зображених приязнився.Шаповал Ю. Олександр Шумський: Життя, доля, невідомі документи. – К.; Л.: Україна модерна; Українські пропілеї, 2017. – 742 с.

Це перша книжка, присвячена життю, діяльності і трагічний долі Олександра Шумського (1890–1946). Колишній соціаліст-революціонер, згодом лідер партії "боротьбістів", а потім член більшовицької партії, народний комісар освіти у 1919 та в 1924–1927 роках, він залишався українським патріотом, часто йшов "проти течії" офіційної політики. Недаремно комуністичний режим доволі рано зробив з нього, за визначенням сучасника, "нелюдину": спочатку прирік О. Шумського на десятирічне заслання, а потім жорстоко вбив. Видання містить унікальні документи комуністичної спецслужби, а також інші архівні ніколи не друковані джерела. Книга розрахована на широке коло читачів.


Винниченко В. Публіцистика / В. Винниченко; упоряд. і ред. В. Бурбела. – Нью-Йорк – Київ, 2002. – 392 с.

У це видання включено 31 публіцистичну працю Володимира Винниченка, які в переважній більшості не відомі широкій читацькій аудиторії, зокрема й досі не опубліковані. Хронологічно публіцистика Винниченка охоплює понад 40 років його життя і діяльності, зокрема, віддзеркалена у пропонованому виданні від 1913 до 1951 рр. включно. Матеріали збірника укладено за хронологічним принципом. Використано автографи, машинописи та першопублікації, які зберігаються в архіві письменника у бібліотеці Колумбійського університету (США) та архівних фондах Інституту літератури ім.. Т. Г. Шевченка НАН України.


Сорока.  М.  Мандрівки у просторі й часі : ессе, нотатки, діалоги / М. Сорока. - К. : ДрУк, 1999. - 275 с.

Книга журналіста Михайла сороки – це своєрідна подорож у просторі й часі. В її основі – ессе, дорожні нотатки, діалоги, написані в результаті численних відряджень, зустрічей з цікавими людьми, на великому фактологічному матеріалі. Тематика книги багатопланова – від дослідження історії Єрусалима до публіцистичних роздумів про сучасну долю України, її шляхи у ХХІ століття, утвердження як незалежної держави у світовому співтоваристві країн і народів.


Мовчан П. Материк : поезії  / П. Мовчан. – К. : Ярославів Вал, 2014. – 200 с.

Павло Мовчан - це окремий материк на планеті Поезія, який не втомлюєшься відкривати знову і знову. Увіходячи в творчу систему координат цього поета, занурюєшся на глибину створення світу - і того, який від яйця-райця, і того, який від Адама, і того, який від Лотоса, котрий був на початку...
Сахно А. Острів Хо. Поріг болю: роман у трьох книгах / А. Сахно. – К.: Ярославів Вал, 2017. – 504 с.

Поріг болю – у кожного свій і найсуворіший його перевіряльник – життя, яке не питає дозволів і заходить з чорного ходу і без стуку в двері… У цьому романі шляхетність сусідить із ницістю, вірність ідеалістів – зі зрадництвом цинічних «володарів життя», віра в немарність існування – з атеїстичною незворушністю смерті. Тут є не тільки загадка, інтрига й невідомість. Тут є надія на те, що катастрофи, яка неминуче насувається на людину, можна уникнути. Але тільки, якщо ти сильний і маєш критичну масу однодумців…Слабошпицький М. Поет із пекла (Тодось Осьмачка) / М. Слабошпицький. – К.: Вид-во М. П. Коць: Ярославів Вал, 2003. – 366 с.

Він був, за словами Маланюка, поетом на грані геніальності. Реальне життя Тодося Осьмачки нагадує легенду. У цій книзі йдеться про Осьмачку-легенду й Осьмачку-реальність, які так важко розмежовувати.
Орляк Л. Ти зробив усе, що зміг / Л. Орляк. – Тернопіль : Джура, 2017. – 87 с.

У художньо-документальній повісті "Ти зробив усе, що зміг" відображено реальні події, які переживала Україна з початком російської агресії 2014 року. У книзі авторка дуже ніжно і трепетно розповідає про свого сина, згадувала його дитинство і юнацькі роки. А як любив Україну, як бажав, щоб вона була вільною, як колись. Тому без вагань, коли прийшов час, зі зброєю у руках став на її захист. Мати благословила на війну маленьким молитовничком та образочками чудотворних ікон, які тепер зберігає як реліквію.Степаненко М. Політичне сьогодення української мови : актуальний перифрастикон : монографія / М. Степаненко. – Харків : Видавець Іванченко І. С., 2017. – 616 с.

У пропонованому читачеві виданні схарактеризовано найважливіші лексичні й лексико-семантичні зміни в сучасній українській мові, спричинені дією екстралінгвальних чинників – Помаранчевої революції та Революції Гідності. З’ясовано, зокрема, новий семантичний обсяг слова майдан (Майдан), проаналізовано й системно представлено неологізми, перифрази й перифрастичні ряди, що об’єктивують суспільно-політичні трансформації в Україні періоду 2004–2016 рр. Для науковців, викладачів, журналістів, студентів-філологів, студентів гуманітарних факультетів, усіх, хто цікавиться сучасним станом української мови.
Пошук


Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-FiЩо таке віртуальна довідка?

Корисні посиланняСайт Звіздівської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мащанської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мирненської публічно-шкільної бібліотеки

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz