Субота, 17.04.2021, 18:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Костопільська ЦСПШБ

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 139
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Сторінка 3. 100 книжок - від Сергія Козака

Степаненко М.  Непроминальне в часоплині / М. Степаненко. — К.: Літ. Україна, 2015. — 144 с.

«Залягло повічно в моїй пам’яті таке: оповідає бабуся, як напівбоже вільний дід Петро Рева йшов у поле, щоб ложку баланди дали йому: «А не положено ж було, бо непрацездатний, старий. Коли вишкрібали котел — то кричав: «Людочки добрі! Не шкребіть дуже, залиште мені хоч ложку- дві!..» І вижив старий, бо й у голодівку ми були милосердні». Милосердність, гуманізм, людяність. Це душа, серце книжки Миколи Степаненка — освітянина, науковця, письменника, який дивує майстерністю володіння Словом, чутливістю до Слова, відданістю Слову вкраїнському. Це — професіонал, як кажуть, од Бога! Перший абзац у цій анотації запозичений в автора зі статті-нарису про голодно-вбивчі 1932-33 рр. «Не зарубцюється на серці рана...». Справді, людяність, а ще й замилованість дивом нашої мови є душею цієї прецікавої книжки. Роздуми М. Степаненка про творчість Івана Огієнка, Олеся Гончара, Петра Ротача, Віктора Баранова, Анатолія Мойсієнка, Лесі Степовички та багатьох інших талановитих літераторів сподобаються всім лоціновувачам філософського слова. Пишучи про інших, М. Степаненко мимоволі, не ставлячи це за мету, показав себе мудрою, задушевною людиною. Прочитайте книжку — і Ви пристанете на цю думку.


Дончик В. Любіть Україну, або Яку державу ми будуємо? / В. Дончик. – К.: Літ. Україна, 2015. – 128 с.

Нова книжка відомого літературознавця Віталія Дончика починається скрушними (але ж якими здавна актуальними!) запитаннями: «Чи замислювалися ви над тим, чому в нашої мови так багато неприхильників? Мова Шевченка й Лесі Українки, Стефаника й Кобилянської, Коцюбинського, Тичини й Рильського, Маланюка й Осьмачки, Малишка й Стельмаха, Гончара й Григора Тютюнника – мова самобутньої літератури, в якій сотні славних імен, мова неперевершеної української пісні, в якій дихає вічність і якій немає ліку, мова милозвучна, багата, розмаїта, та хоч би яка, – вона нам рідна, і цим усе сказано. Чим вона завинила й перед ким?». Саме на ці запитання дає відповідь у талановитій, чесній книжці знаний український інтелектуал, знавець літератури і взагалі, в усіх її вимірах, культури – Віталій Дончик.  Він, як і завжди у своїх публікація, точний, вичерпний, непомильний. І – найголовніше – напрочуд сумлінний. Це видання буде мудрим, корисним радником-порадником для кожного українця. Чи будь-якої людини, яка вважає Україну Батьківщиною.

Слабошпицький М. Гамбіт надії : констатації, матеріали, виклики, сподівання / М. Слабошпицький. – К. : Ярославів Вал, 2014. – 312 с.

Це книжка про Майдан. Про неможливість перемогти режим Януковича. І про нашу перемогу над режимом Януковича. І про подвиг Небесної сотні. І про те, як у війні з російськими найманцями гартується наша нація.
Мовний всесвіт Івана Багряного / упоряд. С. Козак. — К. : Українська видавнича спілка ім. Івана Багряного, 2016. — 364 с.

Цей збірник присвячено багатогранній творчості видатного укра¬їнського письменника і громадсько-політичного діяча Івана Багря¬ного (1906–1963). Презентовані в книжці розвідки досвідчених і та¬лановитих молодих авторів засвідчують розмаїття проблематики лінгвістичного опису текстів, наближають до цілісного наукового дослідження мовотворчості письменника, до пізнання його внеску у розвиток української мови, посилюють сьогоденне освоєння його мовностилістичних надбань. Збірник видано з нагоди 110-річчя від дня народження Івана Ба¬гряного завдяки Фундації, яку іменовано на його честь.


Слабошпицький М. Українець, який відмовився бути бідним (Петро Яцик): книжка про мецената / М. Слабошпицький. – К.: Ярославів Вал, 2018. – 256 с.

Як стати людині багатою, а державі сильною — над цим питанням роздумують автор книги і його персонаж — видатний український бізнесмен і меценат Петро Яцик (Канада). Книга зацікавить не лише молодих честолюбців, що з грандіозними планами кидаються у вир бізнесу, чи політиків, соціологів і філософів, а й усіх читачів біографій славетних людей, оскільки в ній яскраво змальовано подвижницьке життя однієї з найвизначніших особистостей сучасного українського світу.


Слабошпицький М. Наближення до суті : літературні долі / М. Слабошпицький. – К. : Ярославів Вал, 2015. – 624 с.

 Тут ідеться про 35 літературних доль. Чому саме 35? Можливо, тому, що це - вік помежів'я людської молодості й зрілості? В кожнім разі - це спроба неакадемічного погляду на письменників від Астольфа де Кюстіна до Василя Голобородька. А ще спроба відповісти на запитання: письменник - це «приборкувач часу», який може спинити мить, чи тільки «художник-копіїст», що відтворює зримий контекст епохи, констатуючи її проминальність.


Героям слава! / упоряд. С. Козак, Ю. Пригорницький. – К. :  Літ. Україна, 2014. – 100 с.

Ця книжка відправляється на фронт. Трохи паперу. Трохи друкарської фарби. Безмір емоцій, мудрості, доброти, синівської любові до Неньки-України. Для перемоги цього досить. Ворог – само обдурений, знавіснілий і примітивний, утім озброєним до зубів. Проти нього – правда, любов і Бог. Для перемоги цього досить. Це — перша книжка в історії України, що впоряд¬кована для фронту й відправлена на фронт. Перша, яку передає не військове відомство, а звичайні, мирні люди — волонтери. Тут найкращі рядки із сердець найкращих поетів. Для святих воїнів жорстокої війни. Для перемоги цього досить!


Козак С. Б. Волинська літературна еміграція : короткий біобібліографічний довідник /С. Б.Козак. – К.: Укр. Письменник, 2012.  – 96 с.

До книжки увійшли відомості про письменників української еміграції  - вихідців з теренів Великої Волині й тих, хто фактами біографій був тісно пов’язаний із цим краєм (нині – Волинська, Рівненська, частина Житомирської, Тернопільської та Хмельницької областей). За кожним з імен  - особлива доля непересічної особистості, яка перебуваючи в умовах еміграції, знайшла можливість через слово і творчість наближатися до материзни, єднатися з отчою Волинню, з рідною Україною. Видання стане в пригоді викладачам і студентам вишів, учителям і учням шкіл, коледжів і гімназій, а також усім, хто цікавиться волинезнавством та історією української діаспори, її літературним надбанням.


Батурин С. OST : роман / С. Батурин. – Л.: Кальварія. – 150 с.

Примусова праця. Боротьба за виживання. Мрії про повернення. Але свої визволителі, на яких так довго чекали, чинять страшну образу... Чи можна пройти через зраду, крах сподівань, неволю, приниження, і - не зрадити собі? Не зламатись і зберегти кохання? Твір написаний на основі реальних доль українців, яким удалося вижити і які наважились повернутися...
Імена і дати: літ. календар / упоряд. С. Козак, Т. Синьоок. — К.: Літ. Україна, 2012. — 170 с.

 У цій книжці, упорядкованій за хронологічним принципом, представлено головні літературні дати 2012 року. До видання ввійшли не лише ювілеї, а й коротка інформація про класиків української літератури, знаних сучасних письменників та найзнаменніші події культурного життя України новітнього періоду. Отож книжка може слугувати як своєрідним довідником, так і літературним календарем. Вона стане в пригоді не лише у 2012 році, а й може бути основою для укладання подібних календарів наступних років. Видання буде корисним редакціям газет і часописів, учителям і керівникам шкіл, музейним працівникам, а також усім тим, хто планує роботу, спираючись на хронологію головних літературних дат.Історія української літератури.  XX століття : у 2 кн.: навч. посіб. / За ред. В. Г. Дончика. — К. : Либідь, 1998. — Кн. 1 1910-1930-ті роки. – 461 с.

У навчальному посібнику  (книга перша) здійснено пошук нової концепції української літератури 1910-1930-ті років. Об’єктивно без перекручень  та упередженого відбору  розкрито закономірності  літературного процес, системну взаємодію різних ідейно-художніх  тенденцій, напрямів, течій; вміщено літературні портрети М. Зерова, М. Хвильового, В. Винниченка, Є. Плужника, Г. Чупринки, Б. Лепкого, В. Чумака та інших, кого доля торкнула трагічним крилом. По новому осмислено творчість багатьох відомих літераторів – П. тичини, М. Рильського, М. Бажана та ін..


Літопис гадяцького полковника Григорія Грабянки / Пер. із староукр Р. Г. Іванченка. — К.: Т-во «Знання» України, 1992, — 192 с.

Літопис Г. Грабянки — один з найяскравіших і найцінніших творів українського літописання. Закінчений у 1710 р., він користувався великою популярністю і тривалий час поширювався у багатьох списках. У центрі уваги Літопису події визвольної війни 1648 — 1654 рр., яскраві описи козацьких битв. Вперше перекладений із староукраїнської на сучасну мову.
Грушевський М. Історія України, приладжена до програми вищих початкових шкіл і нижчих класів шкіл середніх / М. Грушевський, упоряд. А. Трубайчук. – 2-ге. вид. стер. - К.: Либідь, 1992. - 228 с.

Книга є ретельно відредагованим і, зі слов автора, приладженим для учнів і почастківців виданням. Вона повністю відповідає концепції вченого, в основу якоїпокладеноне діяння князів і царів, а суспільно-політичний лад, культуру, етнографію, правові засади - все те, що створює долю народу.Сверстюк Є. Блудні сини України / Сверстюк Є. – К. : Знання, 1993. – 256 с. : іл. – (Українське відродження : історія і сучасність / Б-ка журн. «Пам'ятки України»; кн. 13, сер. 1, Вип. 1–2.). – (Письменники України та діаспори / Т-во «Знання» України ; сер. 6, вип. 3–4).

Збірка есеїв, літературно-критичних статтей і виступів автора, присвячених відродженню духовности й морально-етичним проблемам. Деякі з них з’явилися друком лише за кордоном українською мовою і в перекладах. Тільки після фактичної ліквідації цензури вони вперше виходять в Україні.Шевченко Т. Давидові псалми / Т. Шевчеко; за ред.. М. І. Халимоненко. – К. : «Дім. Сад. Город», 2000. – 83 с.

Напередодні 2000-ліття Різдва Христового видання є виявом доброї пам’яті вдячних нащадків до Святого Письма та поетичної спадщини Тараса Шевченка. У збірнику подано тексти Псалмів давньослов’янською і українською мовами, автографи Кобзаря з їх переспівами й ілюстрації художника Володимира Гарбуза. Книжка розрахована на широке коло читачів.Одарченко П.  Видатні українські діячі : статті, нариси / П. Одарченко. - К. : Смолоскип, 1999. - 320 с.

 Книжки відомого українського вченого з діаспори Петра Одарченка ввійшли статті й нариси про видатних українських вчених: архітектора О. Повстенка; істориків Л. Окіншевича й Б. Феденка; мовознавця П. Ковалева; письменника й літературознавця В. Чапленка; публіциста, громадського діяча, академіка Г. Костюка та ін.У спогадах автор розповідає про революційні події 1917 — початку 1920-х рр. в м. Гадячі, участь у них Олени Пчілки; про Шевченківське свято в 1922 р. в одному з хуторів на Полтавщині.
Женецький С. Гори мстяться : оповід. / С. Женецький. – К.: Смолоскип, 1999. – 97 с.

Десять оповідань, що ввійшли до цієї маленької збірки, присвячені Лемківщині та її людям – твердим в горі, гарячим в любові і наївним, лагідним в радості.
Розумний М. Справа честі (Алгоритм національного само опанування) : політологічні есе / М. Розумний. – К.: Смолоскип, 1995. – 71 с.

У книжці молодого київського філософа і політолога різнобічно осмислюється сучасний стан самосвідомості українського суспільства, старших та молодших поколінь, подальші його перспективи в широкому історичному і геополітичному контексті.Грушевський М. С. Нарис історії Київської землі від смерті Ярослава до кінця XIV сторіччя / М. С. Грушевський. – К.:  Наукова думка, 1991. -  542с.

 Книга — перша синтетична праця видатного українського вченого, написана ще на студентській лаві. У ній на широкому джерельному матеріалі висвітлюється політична історія Київської землі, її економіка, культура та релігія. Для істориків, археологів, етнографів, всіх, хто цікавиться історичним минулим нашої Вітчизни.
Literatura polska 1918-1975 / red. nauk. Alina Brodzka, Helena Zaworska, Stefan Żółkiewski. - Warszawa : Wiedza Powszechna, 1991. – Tom 3. – 430 s.

dchodzący przełom zapowiadały polskie pisma konspiracyjne. Wyrażano w nich przekonanie, że rozpoczynający się właśnie rok 1944 położy kres okupacji hitlerowskiej, a jednocześnie przyniesie decydujące rozstrzygnięcia w sprawie ustroju i kształtu terytorialnego przyszłej RP..."Історія українського війська: у 3 т. / І. Крип'якевич, Б. Гнатевич, З. Стефанів та ін. - 5-е вид., змін. і доп. - Київ : Варта, 1994. –

Т 1. – 1994. - 384 с.

Т. 2 . – 1995. – 463 с.

Ця книга відтворює з доповненнями широко відомі праці за редакцією І. Крип’якевича та Б. Гнатевича «Історія Українського війська», вона вперше побачила світ у Львові в 1935—1936 рр. Використовуючи надзвичайно багату й різноманітну джерельну базу (архіви, картографічні, історіографічні матеріали), автори докладно розповідають про організацію українських військових формувань від давніх княжих часів до перших десятиліть XX ст., аналізують розвиток української військової стратегії і тактики, участь українських військ у конкретних бойових операціях. Для військовослужбовців та широкого кола читачів, які цікавляться історією України.


Оберіг: Таємниці, пригоди, фантастика. – 1992. – Вип. 3-4 - 92. – 238 с.

Любителі таємниць, пригод і фантастики отримали нову книжку періодичного видання "Оберіг”. У долі її героїв химерно вплітаються близьке і далеке, зрозуміле і незбагненне, що на тлі загальнолюдських проблем слугує нашому читачеві і джерелом пізнання, і повчальним прикладом. Феномен життя і Всесвіту залишається непорушною таємницею для кожної людини. До болю і розпачу спокуслива загадка, дивна й неосяжна за своєю величчю і трагізмом. Чи сподобиться людство колись-то її пізнати? ...Ми вперто сушимо собі голови.   В цьому збірнику знайдеться і над чим подумати й навіть, інколи, трохи життєлюбства (особливо приємно, що саме від укр. автора).Європейське відродження та українська література XIV-XVIII ст. / відп. ред. О. Мишанич. – К.: Наук. Думка, 1993. – 376 с.

Висвітлені питання пов'язані з розвитком в українській літературі, зокрема у літературі XIV-XVIII ст, ренесансних тенденцій. Досліджено шляхи проникнення, засвоєння і функціонування гуманістичних ідей як на прикладі словесної та мистецької спадщини окремої постаті певного регіону, так і на матеріалі одного жанру чи виду та літературного процесу в цілому. Опубліковано праці з наукової спадщини видатних культурологів попередніх поколінь.
Історія України. Від праісторії до княжої доби української історії : конспекти лекцій /упоряд. Б. І. Білик. – К.: НМК ВО, 1992. – 95 с.Пошук


Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-FiЩо таке віртуальна довідка?

Корисні посиланняСайт Звіздівської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мащанської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мирненської публічно-шкільної бібліотеки

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz