Вівторок, 29.09.2020, 05:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Костопільська ЦСПШБ

Меню сайту
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 134
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Сторінка 3. 100 книжок - від Сергія Козака

Степаненко М.  Непроминальне в часоплині / М. Степаненко. — К.: Літ. Україна, 2015. — 144 с.

«Залягло повічно в моїй пам’яті таке: оповідає бабуся, як напівбоже вільний дід Петро Рева йшов у поле, щоб ложку баланди дали йому: «А не положено ж було, бо непрацездатний, старий. Коли вишкрібали котел — то кричав: «Людочки добрі! Не шкребіть дуже, залиште мені хоч ложку- дві!..» І вижив старий, бо й у голодівку ми були милосердні». Милосердність, гуманізм, людяність. Це душа, серце книжки Миколи Степаненка — освітянина, науковця, письменника, який дивує майстерністю володіння Словом, чутливістю до Слова, відданістю Слову вкраїнському. Це — професіонал, як кажуть, од Бога! Перший абзац у цій анотації запозичений в автора зі статті-нарису про голодно-вбивчі 1932-33 рр. «Не зарубцюється на серці рана...». Справді, людяність, а ще й замилованість дивом нашої мови є душею цієї прецікавої книжки. Роздуми М. Степаненка про творчість Івана Огієнка, Олеся Гончара, Петра Ротача, Віктора Баранова, Анатолія Мойсієнка, Лесі Степовички та багатьох інших талановитих літераторів сподобаються всім лоціновувачам філософського слова. Пишучи про інших, М. Степаненко мимоволі, не ставлячи це за мету, показав себе мудрою, задушевною людиною. Прочитайте книжку — і Ви пристанете на цю думку.


Дончик В. Любіть Україну, або Яку державу ми будуємо? / В. Дончик. – К.: Літ. Україна, 2015. – 128 с.

Нова книжка відомого літературознавця Віталія Дончика починається скрушними (але ж якими здавна актуальними!) запитаннями: «Чи замислювалися ви над тим, чому в нашої мови так багато неприхильників? Мова Шевченка й Лесі Українки, Стефаника й Кобилянської, Коцюбинського, Тичини й Рильського, Маланюка й Осьмачки, Малишка й Стельмаха, Гончара й Григора Тютюнника – мова самобутньої літератури, в якій сотні славних імен, мова неперевершеної української пісні, в якій дихає вічність і якій немає ліку, мова милозвучна, багата, розмаїта, та хоч би яка, – вона нам рідна, і цим усе сказано. Чим вона завинила й перед ким?». Саме на ці запитання дає відповідь у талановитій, чесній книжці знаний український інтелектуал, знавець літератури і взагалі, в усіх її вимірах, культури – Віталій Дончик.  Він, як і завжди у своїх публікація, точний, вичерпний, непомильний. І – найголовніше – напрочуд сумлінний. Це видання буде мудрим, корисним радником-порадником для кожного українця. Чи будь-якої людини, яка вважає Україну Батьківщиною.

Слабошпицький М. Гамбіт надії : констатації, матеріали, виклики, сподівання / М. Слабошпицький. – К. : Ярославів Вал, 2014. – 312 с.

Це книжка про Майдан. Про неможливість перемогти режим Януковича. І про нашу перемогу над режимом Януковича. І про подвиг Небесної сотні. І про те, як у війні з російськими найманцями гартується наша нація.
Мовний всесвіт Івана Багряного / упоряд. С. Козак. — К. : Українська видавнича спілка ім. Івана Багряного, 2016. — 364 с.

Цей збірник присвячено багатогранній творчості видатного укра¬їнського письменника і громадсько-політичного діяча Івана Багря¬ного (1906–1963). Презентовані в книжці розвідки досвідчених і та¬лановитих молодих авторів засвідчують розмаїття проблематики лінгвістичного опису текстів, наближають до цілісного наукового дослідження мовотворчості письменника, до пізнання його внеску у розвиток української мови, посилюють сьогоденне освоєння його мовностилістичних надбань. Збірник видано з нагоди 110-річчя від дня народження Івана Ба¬гряного завдяки Фундації, яку іменовано на його честь.


Слабошпицький М. Українець, який відмовився бути бідним (Петро Яцик): книжка про мецената / М. Слабошпицький. – К.: Ярославів Вал, 2018. – 256 с.

Як стати людині багатою, а державі сильною — над цим питанням роздумують автор книги і його персонаж — видатний український бізнесмен і меценат Петро Яцик (Канада). Книга зацікавить не лише молодих честолюбців, що з грандіозними планами кидаються у вир бізнесу, чи політиків, соціологів і філософів, а й усіх читачів біографій славетних людей, оскільки в ній яскраво змальовано подвижницьке життя однієї з найвизначніших особистостей сучасного українського світу.


Слабошпицький М. Наближення до суті : літературні долі / М. Слабошпицький. – К. : Ярославів Вал, 2015. – 624 с.

 Тут ідеться про 35 літературних доль. Чому саме 35? Можливо, тому, що це - вік помежів'я людської молодості й зрілості? В кожнім разі - це спроба неакадемічного погляду на письменників від Астольфа де Кюстіна до Василя Голобородька. А ще спроба відповісти на запитання: письменник - це «приборкувач часу», який може спинити мить, чи тільки «художник-копіїст», що відтворює зримий контекст епохи, констатуючи її проминальність.


Героям слава! / упоряд. С. Козак, Ю. Пригорницький. – К. :  Літ. Україна, 2014. – 100 с.

Ця книжка відправляється на фронт. Трохи паперу. Трохи друкарської фарби. Безмір емоцій, мудрості, доброти, синівської любові до Неньки-України. Для перемоги цього досить. Ворог – само обдурений, знавіснілий і примітивний, утім озброєним до зубів. Проти нього – правда, любов і Бог. Для перемоги цього досить. Це — перша книжка в історії України, що впоряд¬кована для фронту й відправлена на фронт. Перша, яку передає не військове відомство, а звичайні, мирні люди — волонтери. Тут найкращі рядки із сердець найкращих поетів. Для святих воїнів жорстокої війни. Для перемоги цього досить!


Козак С. Б. Волинська літературна еміграція : короткий біобібліографічний довідник /С. Б.Козак. – К.: Укр. Письменник, 2012.  – 96 с.

До книжки увійшли відомості про письменників української еміграції  - вихідців з теренів Великої Волині й тих, хто фактами біографій був тісно пов’язаний із цим краєм (нині – Волинська, Рівненська, частина Житомирської, Тернопільської та Хмельницької областей). За кожним з імен  - особлива доля непересічної особистості, яка перебуваючи в умовах еміграції, знайшла можливість через слово і творчість наближатися до материзни, єднатися з отчою Волинню, з рідною Україною. Видання стане в пригоді викладачам і студентам вишів, учителям і учням шкіл, коледжів і гімназій, а також усім, хто цікавиться волинезнавством та історією української діаспори, її літературним надбанням.


Батурин С. OST : роман / С. Батурин. – Л.: Кальварія. – 150 с.

Примусова праця. Боротьба за виживання. Мрії про повернення. Але свої визволителі, на яких так довго чекали, чинять страшну образу... Чи можна пройти через зраду, крах сподівань, неволю, приниження, і - не зрадити собі? Не зламатись і зберегти кохання? Твір написаний на основі реальних доль українців, яким удалося вижити і які наважились повернутися...
Імена і дати: літ. календар / упоряд. С. Козак, Т. Синьоок. — К.: Літ. Україна, 2012. — 170 с.

 У цій книжці, упорядкованій за хронологічним принципом, представлено головні літературні дати 2012 року. До видання ввійшли не лише ювілеї, а й коротка інформація про класиків української літератури, знаних сучасних письменників та найзнаменніші події культурного життя України новітнього періоду. Отож книжка може слугувати як своєрідним довідником, так і літературним календарем. Вона стане в пригоді не лише у 2012 році, а й може бути основою для укладання подібних календарів наступних років. Видання буде корисним редакціям газет і часописів, учителям і керівникам шкіл, музейним працівникам, а також усім тим, хто планує роботу, спираючись на хронологію головних літературних дат.

Пошук


Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-FiЩо таке віртуальна довідка?

Корисні посиланняСайт Звіздівської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мащанської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мирненської публічно-шкільної бібліотеки

Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz