Понеділок, 08.03.2021, 11:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Костопільська ЦСПШБ

Меню сайту
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 139
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ПРОГОЛОШЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ:

Причини і наслідки

Присвячується 100-річчю української революції

1917-1921 років XX ст.

100 років боротьби


Шкільник М. Україна у боротьбі за державність в 1917-1921 рр. Спомини і роздуми/Упоряд. В. Верстюк. - К.: ТОВ «Видавництво «Кліо», 2016. - 512 с.

    Спогади і роздуми М. Шкільника відтворюють доленосні для України події революції 1917-1921 рр., час визвольних змагань, героїчних спроб вивільнення з-під російського імперського ярма, відновлення української державності. Книга насичена цікавим фактичним матеріалом, часто унікальним, закарбованим лише в пам’яті автора. Він, урядовець тогочасних українських міністерств, подає своє бачення революційних подій, аналізує їх та намагається знайти причини поразок визвольних змагань. На його думку, однією з них є дискредитація української ідеї П. Скоропадським, який під вивіскою «Української Держави» готував відновлення «єдиної і неподільної» Росії. Книга адресована науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією України.


Солдатенко В. Ф.Солдатенко В. Ф. Україна в революційну добу: історичні есе-хроніки: у 4 т./ В. Ф. Солдатенко. - Х.: Прапор. -2008. Т. 1: Рік 1917. - 2008. - 560 с.

     У виданні в хронологічній послідовності відтворюється розвиток історичних подій в Україні на переломному рубежі - у добу революцій 1917-1921 рр. Дана книга присвячена 1917 року, протягом  якого відбулися Лютнева й  Жовтнева революції, розпочалася й набрала значних масштабів Українська національно-демократична революція. Розкривається взаємозв’язок, взаємовплив соціальних і національно-визвольних процесів, що останнім часом досліджуються здебільшого як самостійні, окремі об’єкти, порушуючи цілісність уяви про реальний досвід в усій його багатогранності й багатомірності. Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.


Нариси історії Української Революції 1917 -1921 років: у 2-х кн. - К.: Наукова думка. -2011.- Кн. 1. - 2011. -390 с.

   У книзі розповідається про особливий період у модерній історії України, в ході якого були реалізовані перші в XX столітті українські державотворчі проекти: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Соціалістична Радянська Республіка. Розкриваються соціальні, політичні та культурні аспекти революційного часу. Нариси узагальнюють великий історіографічний доробок сучасних українських істориків, які займаються вивченням Української революції . Основним завданням книги є створення узагальнюючої ретроспективної картини Української революції  як визначного суспільного феномену XX століття, який залишив глибокий слід у минулому українського народу і слугував джерелом державницьких домагань багатьох поколінь українців. Його здобутки та невдачі варті винесення й засвоєння історичних уроків сучасними будівничими незалежної України.

Історичні студії

  Складний історичний шлях переходили та й переходять зараз українці в становленні та утвердженні. Було й є багато героїчного, чим треба пишатися, пропагувати… Було й є багато трагічного, що неможливо допустити в майбутньому. Багато в чому доля України, народу залежить від еліти суспільства, її освіченості, патріотизму, професіоналізму, порядності. Але у сучасний період, в період більш демократичного суспільства й держави все більшої ваги набирає громадська думка, яка впливає на формування й самої еліти. За таких умов вкрай важливо широкому загалу знати правдиву історію нашого народу і держави.

        Ця книга - це спроба оцінити історію. Автор постійно посилається на першоджерела. Це дає змогу читачеві самому оцінити й зробити висновки щодо історичних подій.


Пастернак Є. Україна під большевиками (1919-1939) : (Спроба історичної студії). - Торонто (Канада): «Євшан-зілля», 1979. - 314 с.

 У даному виданні представлені наступні  розділи:

Організація влади большевиків в Україні; НЕП і Українізація; Церква; «Націоналістичні Ухили»; «Ліквідація куркуля як кляси»; «Індустріялізація»; Статистика та ін. В книзі збережено мову та правопис автора. У 2006 році вона була перевидана в Україні.

 

                                            Діячі Української революції


Сергійчук В. Будівничий самостійної України. - К.: ПП Сергійчук М. І., 2006. - 64 с.

   У пропонованій праці розповідається про життя і діяльність Голови Директорії та головного Отамана військ Української Народної Республіки Симона Петлюри. Вводячи до наукового обігу невідомі досі документи і листи цього видатного українського патріота, автор прагнув окреслити масштабність державного мислення Симона Петлюри, політичний заповіт якого і досі залишається дороговказом для розбудови незалежної України. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться постаттю Симона Петлюри та історією українського національно-визвольного руху в XX столітті.


Реєнт О. П., Коляда І. А. Усі гетьмани України/Художник - оформлю-

вач А. С. Ленчик. - Харків: Фоліо, 2001. - 415с. - (Історичне досьє)

   Українська гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї вони присвятили все своє життя. Поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах. Окремий нарис в цій книзі присвячений Павлу Петровичу Скоропадському - останньому гетьману, генералу (1917-1918). «Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів» - писав Павло Петрович.

 Витоки Державності. Події 1917-1921 років.

(сторінками періодичних видань)


Пошук


Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-FiЩо таке віртуальна довідка?

Корисні посиланняСайт Звіздівської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мащанської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мирненської публічно-шкільної бібліотеки

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz