Субота, 17.04.2021, 19:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Костопільська ЦСПШБ

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 139
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи

Історія школи

Моквинська школа розпочала свою роботу з 15 липня 1944 року.

Директором школи була призначена Панасюк Клавдія Михайлівна. Матеріальна база школи була занадто убога. Головний будинок школи був у занедбаному стані. Тут жили залізничники, які поширювали залізничне полотно. Шкільні меблі були розібрані населенням, і педколективу прийшлось їх забирати. Перші вчителі: Рибальченко Оксана Іванівна, Чернова Ніна Михайлівна, Білоцерківець Марія Андріївна, Тінкова Марія Кузьмівна(піонервожата) та Лиходід Раїса Василівна.

В школі було організовано 5 класів. Роботу школа почала без підручників та зошитів, які доводилось добувати з великими труднощами: збирали макулатуру і ганчір’я, які на паперовій фабриці обмінювали на сірий папір. З нього робили не тільки зошити, а й класні журнали, вели шкільну документацію.

Чорнило робили з дубових яблучок. Паливо добували всі шкільні працівники, учні п’ятого класу та матері (батьки були на війні).

Педколектив працював під страхом смерті від рук бандерівців. Вони наклеювали на дверях квартир вчителів листівки: «Смерть сталінським підлизникам», «Смерть комсомольцям». Навіть були в квартирі Бондаренко Меланії Дмитрівни, чогось шукали. Особливо розперезались бандити після виїзду військового гарнізону (1945р.).

Але того навчального року не довелось докінчити: на початку березня спалахнула епідемія висипного тифу.  Школа припинила свою роботу. В школі було організовано госпіталь, а вчителі разом з медпрацівниками їздили по хуторах і звозили хворих.

Екзамени здавав лише четвертий клас. Останні учні переведені в наступні класи, а  5 клас залишився в тому самому класі на повторний курс.

До 1947 – 48 навчального року педколектив міняв свій склад: одні вибували, інші прибували.

А в 1947 – 48 році на посаду директора прибув Горбань Василь Миколайович якого в 1953р. удостоєно високої державної нагороди - ордена Леніна. В школі відбувся перший випуск. Випущено 21 учень.

В 1966 році Моквинська семирічна школа стала середньою. З 1958 року очолював школу Лебедюк Назар Сільвестрович, який сорок чотири роки віддав педагогічній праці. Саме з його ініціативи і тодішніх директора лісгоспзагу В.В.Понізова та лісничого В.В.Ващика на початку 1966-1967 навчального року на базі Моквинської середньої школи та Моквинського державного лісництва Костопілъсъкого лісгоспзагу створено шкільне лісництво, яке стало одним з перших на Україні.

Taкі лісництва вже практикувалися в Білорусії. Лісничий Моквинського державного лісництва В.В.Ващик та директор школи Н.С.Лебедюк для ознайомлення з роботою шкільних лісництв їздили в Білорусію, зокрема вони познайомилися з роботою шкільного лісництва в Мінській школі №70.

На перших шкільних зборах був створений штаб лісництва, до якого ввійшли лісничий В.В.Ващик, директор школи Н.С.Лебедюк, вчителька біології К.Т.Комашко, лісник В.С.Шнайдер та учні школи. Було затверджено штат працівників шкільного лісництва, до якого ввійшли 12 лісників, 2 техніки – лісоводи, інспектор охорони лісу, лісничий, помічник лісничого.

Директор лісгоспзагу В.О.Понізов у наказі від 2 жовтня 1966 року затвердив створення шкільного лісництва. Юним лісникам виділено 303 га лісу – це 50,51,53 квартали Моквинського державного лісництва. В розпорядження шкільного лісництва надали лісорозсадник площею 2,6 га та шкілку площею 2,3 га, для роботи в зимових умовах виділено спеціальну кімнату і теплицю – оранжерею для практики.

Юні лісники мали свій статут, в якому розроблені основні положення їх діяльності. Лісгоспзаг виділив для них спеціальних одяг працівників лісу. Навчання юних лісників проводились за спеціальною програмою. Вивчались загальне землеробство, загальне лісництво, лісна меліорація, лісознавство, лісне насінництво, лісові насадження, доповнення лісу, основи механізації лісогосподарського виробництва. Заняття проводили лісничий В.В.Ващик, вчитель хімії О.П.Смілянець.

З перших днів існування шкільного лісництва учні з захопленням взялися за роботу.

З 2003 року по 31.05.2012 року юними лісниками було  закріплено 317 га лісу3 квартали Моквинського лісництва. Вся ділянка розбита на дільниці і обходи, за якими закріплено 3 майстри і 6 лісників.

Між школою і Березнівським лісовим коледжем було укладено угоду про співпрацю, це сприло тому, що щорічно до коледжу вступало 1 – 3 учні школи на державну форму навчання. На сьогоднішній день в Березнівському лісовому коледжі навчається троє учнів. За останні 5 років число випускників коледжу складає 11 учнів.

Лесюк Анатолій продовжує навчання при аспірантурі Київського Національного аграрного університету. Ряд випускників шкільного лісництва та Березнівсткого лісового коледжу працюють лісниками та на керівних посадах:

Дибач Олег Йосипович - головний лісничий Сарненського держлісгоспу;

Шумило Анатолій Іванович - директор Костопільського військового держлісгоспу;

Лешканець Ніна Юріївна – інженер Костопільського держлісгоспу;

Півоваров Микола Леонідович – лісничий Біловіжського лісництва Острівського держлісгоспу;        

Дідух Андрій Миколайович - помічник цього ж лісництва.

З 01.09.2012 року шкільне лісництво припинило свою діяльність, так як число учнів 7 – 9 класів не дозволяє вводити в навчальний план варіативної складової предмет лісівництво.

З 1989 по 2003 роки директором школи був Грицюк Леонід Арсенович.

Народився Леонід Арсенович сімдесят років тому в селі Малі Селища (нині територія військового полігона). Доля розпорядилася так, що селянський син, який змалку пізнав ціну нелегкої хліборобської праці, обрав фах вчителя. Відтоді вибраній професії він вірно служить не одне десятиріччя. Вихованці талановитого і мудрого педагога працюють сьогодні в багатьох галузях народного господарства та навчаються у престижних вузах України.

Відзначимо, що п’ятнадцять років Леонід Грицюк працював на посаді директора Моквинської ЗОШ, де одночасно очолював шкільне лісництво. Тож не дивно, що руками юних лісівників посаджено сотні гектарів лісових насаджень для майбутніх поколінь. Л.Грицюк відомий своєю активністю на громадською позицією. Недаремно люди тричі обирали його депутатом районної ради.

З 2003 року директором Моквинської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів є Пінчук Валентина Олександрівна.

Педагогічний колектив  у 2012 – 2013 навчальних років нараховує 11 працівників:

Гурчик Любов Миколаївна – вчитель математики;

Грицюк Віталій Леонідович – вчитель фізкультури;

Ковальчук Оксана Михайлівна – вчитель фізики та хімії;

Левчук Надія Степанівна – вчитель географії, біології;

Тарасюк Сергій Антонович – вчитель англійської мови;

Паньова Ірина Валентинівна – вчитель історії;

Федюра Галина Володимирівна – вчитель світової літератури, української мови та літератури;

Аверченкова Зоя Іванівна – вчитель  початкових класів;

Мальчик Марія Антонівна - вчитель  початкових класів;

Гуріна Світлана Василівна - вчитель  початкових класів;

Гурчик Олександр Вікторович - вчитель  початкових класів.

       Учні 4 класу  Моквинської семирічної   школи 1947 рік    

  

    Учні випускного 7 класу Моквинської семирічної школи  1950 рік

Педагогічний колектив Моквинської восьмирічної школи 1962 рік

Педагогічний колектив Моквинської середньої школи.  1978 рік

Педагогічний колектив Моквинської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів  2009 рік

                                                

Пошук


Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-FiЩо таке віртуальна довідка?

Корисні посиланняСайт Звіздівської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мащанської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мирненської публічно-шкільної бібліотеки

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz