Субота, 17.04.2021, 18:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Костопільська ЦСПШБ

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 139
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Феномен О. Забужко

(До 60- річчя від дня народження)


Народилася 19 вересня 1960 року у Луцьку в родині філологів. 1968 року переїхала з батьками до Києва.Друкуватися в літературній періодиці почала з 1972 року (вірші).

Закінчила: Київську середню школу №82 (1977), філософський факультет Київського університету ім. Шевченка (1982) та аспірантуру при кафедрі етики і естетики цього ж університету (1986). 1987 року захистила дисертацію «Естетична природа лірики як роду мистецтва» на звання кандидата філософських наук.

В 1986-1988 роках викладала естетику та історію культури в Київській консерваторії ім. Чайковського. З 1988 р. - співробітник Інституту філософії Академії Наук України. В 1992-1994 рр. перебувала в університетах США (Пенсильванському, Гарвардському, Пітсбурзькому) як «запрошений письменник» та Фулбрайтівський стипендіат. Від 1996 р., коли було видано «Польові дослідження з українського сексу» в Україні та «A Kingdom of Fallen Statues» у Канаді, провадить кар’єру професійного літератора.Має низку громадських навантажень — Віце-президент Українського ПЕН-центру, член Наглядової Ради Міжнародного Фонду «Відродження», член багатьох редколегій, журі, конкурсних комітетів в Україні та за кордоном.  Має безліч нагород у  2019 нагороджена Національною премією України імені Тараса Шевченка.


 Забужко О. Польові дослідження з українського сексу : роман /  О. Забужко.–К. : Факт, 2009.– 168 с.

 «Польові дослідження українського сексу» був опублікований у 1996 році і вважається першим бестселером незалежної України. У романі «Музей Покинутих Секретів» письменниця розповідає правдиву історію життя в Україні трьох поколінь: від 1940 до 2004 років. Серед відомих творів Оксани Забужко варто назвати і книги «Казка про калинову сопілку», «Сестро, сестро», «Notre Dame d'Ukraine», «Тут могла б бути ваша реклама». Нині вірші письменниці покладено на музику, а кінорежисери цікавляться її творами для подальшої екранізації. Оксана Забужко народилася у Луцьку, у вересні 1960 року. Через те, що батька дівчинки переслідувало КДБ, в 1968 році сім'я переїхала до Києва. Один із найвідоміших романів української письменниці Оксани Забужко. У творі розповідається про стосунки української поетеси, яка приїхала в Америку, та творчого, амбітного скульптора. У романі піднімаються складні та важливі теми: самотність, вибір, жіноча доля, пристрасть, залежність, українська ідентичність та сутність мистецтва тощо. В Україні роман перевидавався десять разів, а також твір було перекладено більш, ніж десятьма мовами. Твір Оксани Забужко став одним із перших феміністичних романів в українській літературі та вплинув на розвиток літературної течії незалежної України.


 Забужко О.Книга буття. Глава четверта : повісті / Оксана Забужко. - К. : Факт, 2008. - 164 с. - (Поза фокусом). - Зміст: Книга Буття. Глава четверта ; Інопланетянка.

У книжці представлено дві повісті Оксани Забужко: більш відома «Інопланетянка» і майже не відома широкому загалу «Книга Буття. Глава четверта» (в книзі друкується вперше). Ці тексти засвідчують: майстерність, що притаманна будь-якому періоду творчості Оксани Забужко, прозріння — позачасові й не мають терміну давності. Хоча останнім фактом авторка, здається, не втішена. «Такої Цивілізації, як описана тут, я не хочу. І не моя вина, що вона розвивається за підозріло подібним до накиданого тут сценарієм...» — зазначає Оксана Забужко.


Забужко О.Сестро, сестро : повісті та оповідання / Оксана Забужко. - 4-те вид. - К. : Факт, 2009. - 260 с.

У тебе мусила б бути сестра — на чотири, ні, на п'ять років молодша. Над цілим твоїм дитинством кружляли безтілесні жіночі імена, міняючись місцями, перекликуючись навзаєм, — ти не знала, до чого їх приточити, а лялькам давати не важилась: імена були не «лялькові», тобто не зняті з живих людей, а якісь нізвідкісні — немов крізь стогін самопливом вигулькнулого імени, що надовго опосідало твій внутрішній слух (а вони всі гули як стогін, найчастіше повторюване — «Іванна»), хтось добивався до тебе — хтось, хто хотів бути названим...

Сестра, мати, подруга, коханка, творець своєї й чужої долі... У книгу «Сестро, сестро» увійшли найглибші таємниці жіночої душі — у виконанні найбільшого майстра психологічної прози – Оксани Забужко. Авторка так відверто розповідає про речі, про які не говорилося досі в українському мистецтві, в таких глибоких подробицях, що захоплює дух, падають всі завіси, і солодко, і страшно стає ...« Це видання стало популярним серед широкого загалу користувачів, його називають сучасною класикою, яку європейська критика порівнює з творами Анджели Картер і Ельфріди Єлінек.


Забужко О.І знов я влізаю в танк... : вибрані тексти 2012-2016: статті, есе, інтерв'ю, спогади / Оксана Забужко. - К. : Комора, 2016. – 416 с.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці - це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.


Забужко О.Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій / Оксана Забужко. - Вид. 3-тє. - Київ : Комора, 2018. - 655 с.

Це одна з найвідоміших книг Оксани Забужко, вперше видана у 2007 р. й відзначенна багатьма престижними нагородами, пропонує читачеві поринути у світ вражаючої інтелектуальної подорожі крізь віки, та історію Української культури. Це видання висвітлює наше сьогодення та відображає розвиток української ідентичності в європейській культурі. Забужко О. Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій.

Забужко О. Музей покинутих секретів : роман /О.Забужко.– К. : Спадщина, 2012.– 829 с.

Музей покинутих секретів” – це роман, над яким Оксана Забужко працювала багато років. Дане видання вже здобуло велику кількість прихильників не лише в Україні, а і за кордоном (видання перекладене у ряді країн Німеччині, Швейцарії, Польщі, Росії, Чехії, США). Книга розкриває сучасний епос сучасної України, де розкривається родинна сага трьох поколінь, в якій висвітлюються події періоду від 1940-х років до 2004-го. Велика література і жорстка правда – про владу минулого над майбутнім, про смерть і кохання, про споконвічну війну людини за право бути собою. Забужко О. Друга спроба : Вибране / О. Забужко.– К. : Факт, 2005.– 320 с.

До збірки увійшли "Друга спроба: вибране” , а також вірші Оксани Забужко "Травневий іній”, "Диригент останньої свічки”, "Автостоп”, "Новий закон Архімеда”, з неопублікованої дитячої книжки "Весняна акварель”, а також нові вірші та поетичні переклади. Забужко О. 

Забужко О. Філософія української ідеї та європейський контекст : франківський період / О. Забужко.– К. : Факт, 2009.– 156 с.

У виданні "Філософія української ідеї та європейський контекст: франківський період” розглядається філософія національної ідеї, як самостійна інтелектуальна течія, що сягає далеко за межі політології - до питань про сутність і сенс національного буття. У книзі присвячено окремий розділ національно-екзистенційним пошукам І. Франка, в його особі виражається духовний досвід переломового для долі національної культури покоління української інтелігенції.Забужко О. Шевченків міф України : спроба філософського аналізу / О. Забужко.– К. : Факт, 2009.– 148 с.

У чому все-таки причина дотеперішньої загадкової абсолютності постаті Т.Г. Шевченка в українській духовній культурі? Які метафізичні смисли земної історії чаяться зашифрованими в Шевченківському тексті? На ці та інші питання шукає відповіді Оксана Забужко в своїй книзі "Шевченків міф України. Спроба філософського аналізу”, яка стала однією з найголосніших подій сучасної  української гуманітаристики.
Забужко О. Туту могла б бути ваша реклама: збірка / О. Забужко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 320 с.

До видання "Тут могла б бути ваша реклама” увійшли популярні пронизливо ліричні оповідання Оксани Забужко, одне з них і дало назву цій книзі, у якій знову порушується тема духовних пошуків людини, яка проходить часто навіть через варту себе та намагається з'ясувати, у чому саме полягає сенс її буття. Видання буде цікаве широкому колу читачів, воно увібрало у себе вибрані оповідання автора 1981-2013 років. 


Підготувала бібліограф А. Кривошия

Пошук


Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-FiЩо таке віртуальна довідка?

Корисні посиланняСайт Звіздівської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мащанської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мирненської публічно-шкільної бібліотеки

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz