Понеділок, 08.03.2021, 10:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Костопільська ЦСПШБ

Меню сайту
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте нашу бібліотеку?
Всього відповідей: 139
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Десять книг про голодомор

(Віртуальна виставка)

Знов прокинулись ранки холодні.

Дощ хрестами в сніжинках застиг.

Поминаючи мертвих сьогодні,

Ми рятуєм майбутнє живих.

 

День жалю... День скорботи, печалі

Запалив нашу пам’ять. Свічки –

Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки.

 

Без притулку у храмі Господнім,

Поміж хвилями Лети-ріки

Стогнуть душі, бо в серці народнім

Проросли забуття колючки.

 


Полікуймо свічею-зорею

Хто любов’ю живою своєюДень минулий. Згадаймо усіх,

Поділитися з нами не встиг…

 

Щоб у ранки і теплі, й холодні

Не ішли шикуватись хрести,

Щоб не плакали душі голодні,

Свічку-пам’ять свою захисти.

              (Наталія Погребняк)Чорні сліди нашої історії. Тернистий шлях, ідучи яким, не кожна нація може вижити. Він і до сьогодні поколює в серці болючими спогадами. Це біль, який не здатні заглушити роки…

Голодомор –  акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР  де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Традиція цілування хліба, яку можна побачити в нашій нації, має в собі історичне підґрунтя. Ще з дитинства ми спостерігали, як батьки, зронивши окраєць, піднімали його, цілували і казали, що викидати хліб – це великий гріх. Ми ще тоді відчували його святість. Як той колосок, який піднявся і виріс з маленького паростка, так і ми, затоптані, але незнищенні, піднялися, щоб стати сильнішими. Трагізм тих часів відбився чорними літерами і в літературі. В піснях, віршах і прозі письменників і поетів.

До Вашої уваги  10 книг про голодомор, які відображають ті страшні часи історії, які пережила наша нація. Представлені книги Ви можете прочитати звернувшись до нашої книгозбірні.


Голодомор 1932–1933 років в Україні: документи і матеріали / Упоряд. Р. Я. Пиріг; НАН України. Ін-т історії України. – К.: Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2007. – 1128 с.

Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору. Подані документи Політбюро ЦК ВКП(б) і Політбюро ЦК КП(б)У, РНК СРСР і РНК УРСР, місцевих партійних та радянських органів, установ ДПУ, суду, прокуратури, міліції; листування Й. Сталіна, Л. Кагановича, В. Молотова, С. Косіора, В. Чубаря та інших; численні звернення селян – листи, заяви, скарги, прохання. Публікуються унікальні щоденникові записи очевидців голоду. Вміщені також матеріали зарубіжних дипломатичних представництв, організацій української еміграції, міжнародної громадськості. Розраховане на науковців і політиків, а також на широкий читацький загал.Великий голод в Україні 1932–1933 років : у ІV т. Т. І. Свідчення очевидців для Комісії Конгресу США / виконавчий директор Комісії Джеймс Мейс. – К. : Києво-Могилянська академія, 2008. – 838 с.

Перший том чотиритомного видання матеріалів Конгресово-президентської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932-1933 рр. містить свідчення очевидців-емігрантів з України, що були зібрані впродовж 1983-1984 рр. за спеціальною методикою oral historу і є доказом геноциду українського народу. Свідчення є одним із найцінніших джерел з історії колективізації та Голодомору в Україні 1932-1933 рр.
Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932 - 1933 років в Україні в документах ГПУ – НКВД. – Київ.:Вид. Дім «Стилос», 2007. – 603с.

У виданні представлено документи радянських органів державної безпеки – Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС), що містять додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу ХХ століття – Голодомору 1932-1933 років. Документи розповідають про здійснення органами держбезпеки масових політичних репресій, у тому числі й з метою приховування правди про Голодомор. Майже 70 років ці документи зберігалися під грифами секретності і були недоступними для дослідників.Смертю смерть подолали: голодомор в Україні 1932-1933. — К. : Україна, 2003. — 352 с.

У книзі трагедія голодомору 1932-1933 років висвітлюється як у загальноукраїнському, так і регіональних аспектах. Аналіз тогочасних подій органічно доповнюється численними архівними документами, спогадами очевидців, оригінальними ілюстративними матеріалами.

Володимир Сергійчук. Як нас морили голодом 1921-1926, 1932-1933, 1946-1947/ В. Сергійчук . – К. : Українська видавнича спілка, 2006. – 392 с.

 На основі невідомих до недавнього часу документів з колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу у XX ст. через штучні голодомори, організовані більшовицькою владою. Уперше в одному дослідженні мовою документів розповідається про голодомори 1921—1923, 1932—1933 і 1946—1947 років. Крім того, наводяться документи про спробу комуністичного режиму приховати перед світом правду про голод в Україні і розповідається про зусилля українців у діаспорі, які домагалися визнати цю трагедію геноцидом українського народу.Конквест, Роберт. Жнива скорботи : колективізація і голодомор / Р. Конквест. – Київ: Либідь, 1993. – 275 c.

Колективізація і голодомор 1929–1933 років — ця чи не найжахливіша соціальна катастрофа нашого століття призвела до більших жертв, ніж перша світова війна. То й була с правжня війна радянського режиму проти власного народу, відлуння якої чутно й дотепер. «Жнива скорботи» — переконлива спроба відтворити для широкого загалу якомога повнішу картину цієї трагедії. Автор книжки — один із найвідоміших західних дослідн иків радянської історії Роберт Конквест — написав її тоді, коли не тільки в колишньому СРСР, а й багатьма на Заході не визнавався навіть самий факт голодомору.
Самчук У. О. Марія. Хроніка одного життя : роман / Улас Самчук. – К.: Письменник, 1999. - 189 с.

Повість «Марія» — про воістину страшні метаморфози людського буття в умовах більшовицького геноциду, серед сили-силенної гріхів якого був і чи не найбільший — голодомор. Жах цієї трагедії подається крізь призму образу Марії, яка на сімдесятому році життя зазнає разом із рештою українців страшного голоду. З огляду на похилий вік головної героїні, ця трагедія, може, і не виглядала б такою вражаючою, якби читач із кожною сторінкою твору все чіткіше не усвідомлював, що у цій старій жінці уособлена сама Україна. Несхитна в моральних своїх навичках та переконаннях, але беззахисна перед злом.
Барка В. К. Жовтий князь : роман / В. К. Барка. - К. : Київ. правда, 2003. - 320 с.

Роман "Жовтий князь" - це перший в українській літературі великий прозовий твір, присвячений національній трагедії України - страшному голодомору 1932-1933 років, що забрав життя мільйонів людей. Письменник створив символічний образ Жовтого князя, демона зла, який несе з собою лише руйнування, спустошення, муки і смерть.

Старів С. Страта голодом/С. Старів/Пер.з англ. За ред.. Р. Доценка. – К. : Вид. центр «Просвіта», 2002. – 272с.

Спогади Семена Старова про перебіг драматичних подій 1932–33 років в одному із сіл на Черкащині — це докладне свідчення про Великий Голодомор. Видані вперше (під псевдонимом Мирон Долот) англійською мовою в США 1985 року, ці спогади чималою мірою сприяли розкриттю справжньої суті більшовицького тоталітаризму. Нинішнє видання їх в Україні не менш актуальне: це не тільки згадка про трагічне минуле, а й перестрога перед тим, щоб воно не повторилося в нашому майбутньому.
Талан С. Розколоте небо : роман/ С. Талан. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2014. – 352с.

Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати... Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі земл? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?


Підготувала Бібліограф

А. Кривошия

Пошук


Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-FiЩо таке віртуальна довідка?

Корисні посиланняСайт Звіздівської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мащанської публічно-шкільної бібліотеки

Блог Мирненської публічно-шкільної бібліотеки

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz